Žaneta Sadovská,DiS
+420 724 977 430
rehatape@gmail.com

APLIKACÍ TAPU LZE OVLIVNIT:

  • svalové napětí jak svalů přetížených (hypertonických), tak ochablých (hypotonických)
  • intenzitu vnímané bolesti
  • vstřebávání otoků a hematomů, dochází ke zlepšení lymfatického toku
  • některé deformity a vady – korekčními tapy
  • hojení jizev, bradavic a popálenin

APLIKACE TAPU:

Nesprávná a neodborná aplikace vás může poškodit, proto od terapeuta vyžadujte certifikát o odborném vzdělání!

Nalepení tapu může vypadat velmi snadně a jednoduše, ovšem pro správnou aplikaci se musí terapeut nejen důkladně seznámit s vaší diagnózou, ale i znát přesný způsob aplikace, ideální umístění a tvar tapu. Z těchto důvodů je nezbytné, aby tape vždy aplikoval odborně vzdělaný terapeut.

Tape se vždy aplikuje na čistou, odmaštěnou a suchou pokožku. Pro lepší přilnavost tapu je vhodné zbavit kůži ochlupení, nejlépe ještě jeden den před aplikací, aby kůže nebyla holením podrážděná. Z tohoto důvodu je vhodnější holení „na mokro“. V případě nutnosti je možné oholit kůži přímo namístě – používáme elektrický strojek.

Alespoň 12 hodin před aplikací nepoužívejte žádné krémy a tělová mléka.

Optimální doba ponechání aplikovaného tapu na kůži je 3 – 5 dnů, avšak je závislá nejen na ošetřené lokalitě a individuálních vlastnostech kůže.
Pokud je tape používán při sportu, je nutné jej aplikovat 40 – 60 minut před zahájením aktivity.

S tapem je možné se koupat i sprchovat, ovšem bez použití olejů do koupele! Po koupeli tape vysušte ručníkem (nepoužívejte fén).

Tape lze na stejné místo aplikovat opakovaně bezprostředně po jeho odstranění. U malých dětí nebo osob s citlivou kůži je lepší ponechat mezi jednotlivými aplikacemi alespoň 24 hodin.

Po nalepení tapu je vhodné ošetřenou část těla alespoň 20 minut mechanicky nezatěžovat (opatrně se oblékat a obouvat) tape se po tuto dobu aktivuje.

ODSTRANĚNÍ TAPU:

Tape může odstraňovat terapeut s následnou aplikací nového tapu. Pokud tape odstraňujete sami je dobré jej odstraňovat rolováním za současného napnutí kůže. Odstranění tapu může usnadnit koupel za použití olejů do koupele.

V žádném případě tape z kůže nestrhávejte hrozí její poranění!

Mohlo by se vám také líbit.

Přidejte se i Vy ke 3 000 spokojených zákazníků.