Žaneta Sadovská,DiS
+420 724 977 430
rehatape@gmail.com

Tato metoda vznikla počátkem 70. let v Japonsku. Život této metodě dal japonský chiropraktik Kenzo Kase. Tapovací páska je speciálně vyrobena pro tuto metodu a má své specifické vlastnosti. Téměř každý, kdo poprvé vidí tuto metodu má pochyby o účinnosti. Na tapu není nanesena žádná účinná látka, žádný lék – pouze pryskyřicové lepidlo, které je velmi šetrné i k dětské pokožce. Pružnost a tloušťka tapu je podobná lidské kůži a pomocí vhodné aplikace se navodí tělu vlastní reakce. Aplikace tapu navodí spontánní hojivou aktivitu , vede ke zmírnění bolestí, obnoví správnou svalovou funkci a umožní návrat k normální tělesné aktivitě. Dále pracuje na principu vrátkové teorie.

Indikace

  • NEONATOLOGIE A PEDIATRIE

– hypotonický syndrom, tříměsíční kolika novorozenců a kojenců, zácpa, vrozené vývojové vady, poranění plexus brachialis, torticollis, DMO, pupeční kýla, VDT, plochonoží, oslabení břišního svalstva, skoliózy aj….

  • ORTOPEDIE

– tape lze aplikovat předoperačně i bezprostředně po výkonu
– tenisový a golfový loket, syndrom karpálního tunelu, úrazy a bolesti ramenního klobu, artróza, poranění patelly a kolenního kloubu, postižení hlezenného kloubu a Achillovy šlachy, hallux valgus, ostruhy patní kosti, M. Sudeck, poranění a přetížení svalů a šlach, jizvy , otoky , Bakerova cysta, bolesti zad aj….

  • TRAUMATOLOGIE

– Whiplash syndrom, aplikace po zlomeninách, poranění svalů a šlach, , otoky, hematomy, jizvy, fraktury žeber, stavy po luxacích aj. …

  • NEUROLOGIE

– stav po CMP, neuralgie trigeminu, n. facialis, bolesti hlavy a krční páteře, parézy a plegie, chrápání, tinnitus, bolesti zad aj….

  • GYNEKOLOGIE

– menstruační bolesti, poporodní inkontinence, vpáčené bradavky, aktivace břišního svalstav, rozestup břišních svalů, kýla aj. ..

Kontraindikace

– nádorová onemocnění
– žilní trombóza
– rozsáhlá poranění a poškození kůže
– akutní horečnaté a krvácivé stavy
– nespolupráce pacienta

Mohlo by se vám také líbit.

Přidejte se i Vy ke 3 000 spokojených zákazníků.